Popelení

Zamýšlel jsem nad tím, zda má smysl ztrácet čas a vyjadřovat k události nedávno minulé.         

 Každému, kdo sledoval vystoupení bývalé paní senátorky v síni senátu a na zastupitelstvu v Žatci, nemohlo uniknout, jak si dotyčná lidově řečeno „sype popel na hlavu“.  Její vystupování možná někteří občané ocenili a někteří, jak jsem se dočetl v novinách, jí i odpustili.  Čas ukázal, že sypání popela na hlavu nebylo tak upřímné, jak se mohlo zdát.  

Hlavním smyslem jejich omluv a přiznání byl její zájem obhájit senátorský post. Musela se před voliči předvést jako čestný čekatel na Senát i na krajské zastupitelstvo. Lidé přece dovedou odpouštět, když někdo svoji chybu uzná.  Ale nyní je již po volbách, v případě paní starostky po prohraných volbách, tak již není co ztratit a také není vlastně co přiznávat.  Takže paní starostka odvolává, co se řeklo a přiznává, co se neřeklo.  „hlídka ji zastavila hodinu půlnoci, uvedla, že si již nepamatuje. Hamousová dále vypověděla, že byla pod velkým tlakem v souvislostí s pandemií koronaviru, kdy měli v žatecké nemocnici akutní nedostatek respirátorů. .. sháněla je po kusech  a vezla je v noci do nemocnice…“. (1)  Zapomíná totiž na to, že lidé nejsou stádo ovcí a že mají svůj vlastní úsudek.  V jejím případě si udělali svůj vlastní názor na to, že by příští volební období neměla v zákonodárném sboru sedět osoba, která zřejmě nectí zákony. Je dobře, že občané uvěřili zjištění policie.

„Jsem si vědoma toho, že jsem nejednala správně. Musím nést případné následky svého nesprávného chování,“ uvedla pohnutým hlasem senátorka, která své vystoupení dokončila v slzách. (2)

 

„Řidičský průkaz mám více než 40 let, nikdy jsem neměla žádné trestné body, ani žádné další přestupky nebo delikty. Jenom na dokreslení situace, nikomu jsem nezpůsobila újmu na zdraví, ani žádnou majetkovou, ani hmotnou škodu. Jsem připravena podstoupit celý proces s důsledky, které pro mě má a bude mít. Prosím vás, žádám vás o vydání mé osoby k trestnímu stíhání,“ uvedla Hamousová. (3)

 

Dvě vyjádření bývalé paní senátorky postačují k tomu, aby si čtenář ve vztahu k tomu jak se hájila u soudu, udělal úsudek o morálním profilu osoby, která i nadále řídí město Žatec. Jak je vidno, tak z problémové věci je možné udělat téměř hrdinský čin. Za úvahu podle mého skromného názoru stojí, zda by nebylo vhodné paní Mgr. Hamousovou ocenit jakousi medailí, žádnou neuvádím, protože nechci žádnou medaili hanobit, když v hluboké noci po kusech sháněla a rozvážela respirátory.

 

Karel Krčmárik, zastupitel

 

 

(1) Český rozhlas Sever 24.11.2020
(2) ČTK, Seznam zprávy,20.05.2020
(3) iDnes.cz/Zprávy 20.05.2020